O nas Dokumenty przedszkolne Statut Przedszkola Miejskiego nr 33 w Bytomiu Projekty realizowane w przedszkolu w roku 2022/2023 Harmonogram dostepności nauczycieli w roku szkolnym 2022/2023

Projekty realizowane w przedszkolu w roku 2022/2023

1. Mały Miś w świecie wielkiej literatury - dzieci wraz z nauczycielem wybierają grupową maskotkę - misia, który odbędzie czytelniczą podróż po domach przedszkolaków. W przedszkolu pluszak "zamieszka" w kąciku czytelniczym. Zostanie nadane mu imię i będzie obecny na zajęciach przeprowadzanych w ramach projektu w roli przewodnika po świecie literatury. Celem projektu jest rozwijanie czytelnictwa wśród małych dzieci.

2. Narodowe Czytanie - przedszkole angażuje się w Narodowe Czytanie poprzez adaptację wskazanego przez organizatorów dzieła, dostosowanego do dzieci. Czytaniu towarzyszyć będą zabawy czytelnicze w oparciu o projekt Mały Miś w świecie wielkiej literatury.

3. Kubusiowi Przyjaciele Natury - to projekt poświęcony tematyce ekologicznej. jego celem jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcanie je do ruchu już od najmłodszych lat. Przedszkolaki wezmą udział w zajęciach tematycznych, podczas których nauczą się dbać o środowisko naturalne, poznają podstawowe zasady ekologii i dowiedzą się, dlaczego warto jeść owoce i warzywa oraz poznaja korzyści płynące z ruchu.

4. Klub Zdrowego przedszkolaka - celem projektu jest wspieranie prawidłowego rozwoju dzieci poprzez propagowanie zdrowego stylu życia w przedszkolu. Dzieci wzbogacą swoją wiedzę z dziedziny zdrowia, zdobędą określone umiejętności oraz przyswoją prawidłowe przyzwyczajenia i nawyki higieniczno - zdrowotne.

5. Bytom jest EKO - celem projektu jest zachęcanie dzieci do segregowania surowców wtórnych. Dzieci wraz z rodzicami zbierają makulaturę, plastikowe butelki PET oraz baterie.

• Przedszkole Miejskie Nr 33 w Bytomiu
    41-905 Bytom